W Wysowej odbył się Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego

W dniach 15-16 czerwca w Wysowej obradował Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego. Powiat Limanowski reprezentował Starosta Mieczysław Uryga.

Podczas obrad poruszone zostały tematy dotyczące współpracy i programów, które w ramach Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego są realizowane z jednostkami samorządu terytorialnego. W obradach uczestniczyli Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita i Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka.
Nie zabrakło rozmów o Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg, Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych czy też o wsparciu w zakresie usuwania skutków klęsk żywiołowych. Poruszono również temat związany z prowadzeniem projektów dotyczących e-geodezji w informacji przestrzennej.
Wśród wielu tematów znalazły się również kwestie związane ze zwalczaniem epidemii COVID-19 oraz  Narodowym Programem Szczepień i wyzwaniami jakie samorządy podejmują w tym zakresie.

W drugim dniu Konwentu goście odwiedzili cerkiew pw. św. Paraskewy w Kwiatoniu, spacerowali nowymi ścieżkami nad brzegiem Klimkówki, a na zakończenie pobytu zwiedzali Zagrodę Maziarską w Łosiu.

 

Źródło: powiatgorlicki.pl, fot. MUW oraz P.Abram

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content