W Zasadnem odbył się Ogólnopolski Bieg Papieski

15 października w Zasadnem odbył się Ogólnopolski Bieg Papieski Ochotniczych Hufców Pracy w intencji pokoju na Ukrainie.

Swoją obecnością wydarzenie zaszczycili: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron, Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga, Wicestarosta Agata Zięba oraz Grzegorz Wójcik Radny Powiatu, Dyrektor Gorczańskiego Parku Narodowego Janusz Tomasiewicz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Limanowa Janusz Krywult, Dyrektor Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Marek Ciaś, oraz Dyrektor Centrum Młodzieży i Pracy w Nowym Sączu Agata Fołta. W biegu udział wzięło ok. 300 osób, uczestnicy i kadra OHP, a także młodzież i rodziny ze środowiska lokalnego.

Uczestnicy zgromadzili się,  gdzie przywitani zostali przez Komendanta WK OHP Pawła Leśniaka, zastępców Komendanta WK OHP Bożenę Rążewską i Jolantę Król, oraz Starostę Limanowskiego Mieczysława Urygę. Został odczytany list od premiera Mateusza Morawieckiego z życzeniami „zwycięstwa nad własną słabością i wszelkimi przeciwnościami…”

Bieg rozpoczął się punktualnie o godzinie 12:00 poprzedzony krótką modlitwą prowadzoną przez Duszpasterza Małopolskiej WK OHP ks. Rafała Bobka. Punkt startowy biegu umieszczony został na parkingu nieopodal kapliczki. Trasa prowadziła przez malownicze tereny drogi gminnej powiatu limanowskiego oraz szlakiem niebieskim GPN obok polany Trusiówka. Bieg kończył się na polanie Papieżówka. Wszyscy uczestnicy przywitani na mecie udekorowani zostali pamiątkowymi medalami. Na polanie Papieżówka, pod pomnikiem upamiętniającym wizytę Jana Pawła II na gorczańskiej ziemi, po zakończonym biegu nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów przez delegacje: Małopolskiej WK OHP, Starostwa Powiatu Limanowskiego oraz delegacje Związku Podhalan z Kamienicy i Lubomierza.

Uczestnicy biegu, kadra i zaproszeni goście, udali się na polanę Trusiówka w celu odpoczynku i wspólnego posiłku z grilla, gdzie nastąpiło rozdanie dyplomów oraz losowanie nagród ufundowanych przez Małopolską WK OHP i GPN.

Galeria zdjęć

Źródło,fot.:malopolska.ohp.pl

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content