Wakacje z Małopolskimi Terytorialsami – zaproszenie do udziału w letni szkoleniach

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej  zaprasza na najbliższe 16-dniowe szkolenie podstawowe oraz 8-dniowe szkolenie wyrównawcze w strukturach 11 MBOT. Szesnastodniowe szkolenie skierowane jest do osób, które nie posiadają wcześniejszego przeszkolenia wojskowego. Natomiast osoby, które są żołnierzami rezerwy i składali przysięgę wojskową, przejdą 8-dniowe szkolenie wyrównawcze, które ma na celu zapoznanie się ze specyfiką działania w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Najbliższa rekrutacja odbędzie się 25 czerwca w ramach akcji „Wakacje z 11 MBOT”.  Do udziału w niej zaproszeni są przede wszystkim studenci, maturzyści, pełnoletni uczniowie szkół średnich, nauczyciele oraz osoby, które chcą spróbować swoich sił w mundurze. Uroczysta przysięga nowo wcielonych odbędzie się 10 lipca w Myślenicach.

Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej zachęcamy do skorzystania z pomocy dedykowanego rekrutera z właściwego terytorialnie powiatu.

Dane kontaktowe można znaleźć na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

Istnieje także możliwość złożenia wniosku w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji WCR (dawniej WKU) lub poprzez platformę internetową ePUAP.

Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj Sił Zbrojnych obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych. Utworzone zostały 1 stycznia 2017 roku. Na czas wojny głównym zadaniem WOT jest współdziałanie z wojskami operacyjnymi, natomiast w czasie pokoju – wsparcie operacji zarządzania kryzysowego, w tym przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

źr.: www.wojsko-polskie.pl/11bot

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content