Warsztaty kulinarne Kół Gospodyń Wiejskich z Pisarzowej, Męciny oraz Sowlin

Warsztaty KGW "Swojskie Wyroby" listopad 2019- Starosta Limanowski - Mieczysław Uryga oraz Wójt Gminy Limanowa - Jan Skrzekut wraz z organizatorami przekazują "Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie" dla Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Przyjazna Ziemia Limanowska"
20 listopada w świetlicy wiejskiej w Pisarzowej miały miejsce warsztaty kulinarne, których tematyką były „swojskie wyroby”. Tym razem warsztatom przewodziły im gospodynie z Kłodnego, które do wspólnego przedsięwzięcia zaprosiły trzy Koła – KGW z Pisarzowej,  KGW z Męciny oraz KGW z  Sowlin.
Warsztaty były kolejną odsłoną przedsięwzięcia realizowanego w ramach projektu : Zakup wyposażenia, organizacja warsztatów oraz imprez kulturalnych w gminie Limanowa ze środków z Unii Europejskiej
w ramach poddziałania 19.2  Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność  objętego PROW objętego na lata 2014-2020 za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska” , w celu kultywowania lokalnego dziedzictwa. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych a wśród nich m.in. Jan Skrzekut – Wójt Gminy Limanowa oraz Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski.
A swojskie specjały jakie znalazły się na stolach to m.in. kiełbasa wiejska, salceson wiejski, zapiekana kiszka, pieczony boczek, wiejski chleb z bigosem, pierogi, była tez nadziewana kaczka czy pasztet z królika oraz słodkie wypieki.
Warsztaty KGW "Swojskie Wyroby" 2019  Warsztaty KGW "Swojskie Wyroby" 2019
źródlo: UG Limanowa