Weekend majowy 2018 na drogach Powiatu Limanowskiego

policjant na tle jadących samochodów

Długi weekend majowy to dla wielu Polaków czas wyjazdów na rodzinne spotkania lub kilkudniowy wypoczynek. Dla funkcjonariuszy był to jednak czas wytężonej służby, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym.

Od 27 kwietnia br. Policja prowadziła ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Bezpieczny majowy weekend 2018”, których celem było zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym.

Podczas prowadzonych działań na terenie powiatu limanowskiego doszło do 19 kolizji i 1 wypadku, w którym 1 osoba poniosła śmierć.

4 maja o godz. 19:40 w miejscowości Świdnik, 17-letni kierujący motocyklem marki Honda prawdopodobnie w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru wyprzedzania oraz niedostosowania prędkości do warunków na drodze, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wpadł do koryta rzeki. Kierujący został zabrany do szpitala, gdzie pomimo prowadzonej reanimacji zmarł. Policjanci ustalili, że nie posiadał uprawnień do kierowania.

Funkcjonariusze zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą był 34-letni kierujący pojazdem marki Audi, który miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.