Weekend na drogach powiatu limanowskiego

Kronika policyjna

W dniach 27-28 października na terenie powiatu limanowskiego doszło do 5 kolizji drogowych i 1 wypadku drogowego.

W piątek 27 października o godz. 18:00 w miejscowości Kamienica droga W968 doszło do wypadku drogowego, w którym 52-letni kierujący autobusem komunikacji publicznej marki Mercedes potrącił pieszego, który przebiegał przez drogę. W wyniku zdarzenia 73-letni mężczyzna z ciężkimi obrażeniami został zabrany do szpitala. Kierujący był trzeźwy. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W niedzielę 28 października doszło do 4 kolizji drogowych.

-o godz. 14:20 w Mszanie Dolnej na ul. Słomka kierujący pojazdem marki Honda najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Hyundai.

-o godz. 16:25 w Limanowej na ul. Krakowskiej kierujący pojazdem marki Fiat Panda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki BMW i doprowadził od zderzenia bocznego pojazdów.

-o godz. 18:05 w Mszanie Dolnej na ul. Piłsudskiego kierujący pojazdem marki Opel potrącił pieszego, który nagle wtargnął na jezdnię. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało.

-o godz. 20:50 w miejscowości Stara Wieś kierujący pojazdem marki Renault nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas i doprowadził do zderzenia z kierującym pojazdem marki Jaguar. Do szpitala zostały zabrane 2 pasażerki z jaguara. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń.