Wernisaż wystawy prac Józefy Kazior w galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej

Prace Józefy Kazior

Od piątku 06 lipca br. do końca miesiąca w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej na rynku w Limanowej można podziwiać prace autorstwa Józefy Kazior – malarki z Ziębic Śląskich, od 1953r. mieszkanki Limanowej.

Prace Józefy Kazior

Spotkanie otwarła Justyna Tokarczyk dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej, która w imieniu Starosty Limanowskiego Jana Puchały i Zarządu Powiatu Limanowskiego serdecznie powitała zaproszonych gości wśród których znaleźli się rodzina, przyjaciele oraz znajomi autorki wystawy. Po oficjalnej części spotkania nadszedł czas na prezentację wystawy.

Justyna Tokarczyk otwiera wystawę

W otwarciu wystawy wzięli udział: Marian Wójtowicz Radny Powiatu Limanowskiego oraz Wiceprzewodniczący Komisji Kultury, Justyna Tokarczyk Dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości, artyści oraz zaproszeni goście.

Warto wiedzieć…

Malarka, Józefa Kazior, urodzona w Ziębicach Śląskich, od 1953r. mieszka w Limanowej. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Limanowej oraz Studium Nauczycielskie – kierunek Wychowanie Plastyczne i Techniczne w Krakowie, a także Studium Podyplomowe z zakresu plastyki. Pracowała jako nauczycielka plastyki m.in.: w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Dobrej, Szkole Podstawowej Nr 1 i 3 w Limanowej, a później w Starej Wsi.

Malarstwo olejne uprawia od 1978r. Ulubione tematy malarki to: portret, tematy religijne, pejzaż, martwa natura i inne. Wykonała również Stacje Drogi Krzyżowej oraz inne obrazy dla kościoła parafialnego w Stróży k. Jodłownika. Jej prace znajdują się u kolekcjonerów sztuki m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Austrii, Niemczech, Chile, Słowacji. Warto wspomnieć, iż jest również członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu