Wicestarosta Agata Zięba wyróżniona Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego

Wicestarosta Agata Zieba wyrózniona Odznaka za zasługi dla Samorządu Terytorialnego

30 maja, w Warszawie w Kancelarii Premiera, podczas prezentacji wyników drugiego naboru do Funduszu Inwestycji Strategicznych: Polski Ład odbyły się również uroczystości związane z obchodami Dnia Samorządu Terytorialnego podczas których, minister MSWiA Mariusz Kamiński wręczył przedstawicielom powiatów, miast i gmin z całej Polski Odznaki Honorowe za zasługi dla samorządu terytorialnego.W tym roku  przyznano je 96 osobom. W gronie wyróżnionych z terenu Małopolski, znalazła się wicestarosta Agata Zięba. 

– Wielkie podziękowania za Wasze zaangażowanie i czas, jaki poświęcacie na działania na rzecz innych. Medale, które wręczę są symbolicznym dowodem Waszych osobistych wielkich zasług dla lokalnych wspólnot i całego państwa polskiego – powiedział minister Mariusz Kamiński. Minister wręczył podczas uroczystości Odznaki Honorowe za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego została ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 czerwca 2015 roku. Odznaczenia nadawane są przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. To zaszczytne wyróżnienie, które jest nadawane za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego:
– w działalności w organach jednostek samorządu terytorialnego, związkach i stowarzyszeniach jednostek samorządu terytorialnego,
– związane z wykonywaniem zadań dotyczących samorządu terytorialnego w urzędach administracji publicznej oraz w urzędach organów władzy publicznej,
– w pracy naukowej i badawczej dotyczącej zagadnień związanych z jego działalnością.

Źródło:MSWiA, KPRM

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content