Witamy pierwszy dzień lata!

Plakat- I dzień lata

21 czerwca to początek astronomicznego lata 2022. Najdłuższe i najcieplejsze dni zachęcają do aktywnego wypoczynku a Powiat Limanowski to idealne miejsce, aby w pełni korzystać z uroków tej pory roku.

Lato w Beskidzie Wyspowym i Gorcach oznacza przede wszystkim mnóstwo możliwości ciekawego spędzenia czasu dla każdego:

Na spragnionych kontaktu z naturą i pięknych widoków czekają zróżnicowane trasy turystyczne: piesze, rowerowe oraz konne , jak również ścieżki przyrodniczo – edukacyjne i rezerwaty przyrody, a teren Gorczańskiego Parku Narodowego daje możliwość by z bliska poznać królestwo unikatowej, chronionej flory i fałny.

Preferujący aktywny wypoczynek z dawką adrenaliny mogą korzystać z takich atrakcji jak Paintball i Quady.  Warto także odkryć Całoroczne Trasy Wokół Góry Mogielica w letniej odsłonie.

Coś dla siebie w powiecie limanowskim znajda latem również miłośnicy odkrywania atrakcji turystycznych. Powiat limanowski to miejsce posiadające na swoim terenie fascynujących, cennych obiektów i miejsc związanych z kulturą oraz historią regionu. Pomogą je odkryć lokalne szlaki tematyczne jak np. Szlak Architektury Drewnianej  w Powiecie Limanowskim, Szlaki Papieskie w Beskidzie Wyspowym i Gorcach czy Ścieżka Edukacyjno-Turystyczna, Szlak Partyzanckim II Wojny Światowej – 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK w Tymbarku

Planujących wypoczynek na Limanowszczyźnie  zachęcamy do odwiedzenia zakładki TURYSTYKA na oficjalnej stronie internetowej powiatu, gdzie można znaleźć jeszcze więcej informacji i propozycji ciekawego spędzenia letnich dni.

Będąc w Limanowej warto odwiedzić również Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 25), gdzie na miejscu także można uzyskać wszelkie informacje o regionie, a także skorzystać z bezpłatnych materiałów promocyjnych i informacyjnych.

www.facebook.com/Powiatowe-Centrum-Informacji-Turystycznej-w-Limanowej

Zapraszamy i życzymy udanego wypoczynku. Warto przekonać się, jak wspaniale smakuje lato w Powiecie Limanowskim!

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content