Wizyta Mikołaja na Oddziale Chorób Dzieci w Szpitalu Powiatowym

Wizyta Św. Mikołaja na oddziale Chorób Dzieci

Jak co roku, w okresie przedświątecznym, do małych Pacjentów przebywających na Oddziale Chorób Dzieci przybył Mikołaj. Towarzyszyli mu pomocnicy – Renifer, Aniołek i Hibbi. Mikołaj wręczał paczki z zabawkami i słodyczami, natomiast Aniołek i Renifer – kolorowanki i książeczki. Wizyta Mikołaja wywołała ogromne poruszenie i zaciekawienie małych Pacjentów. Nieśmiałość dzieci przełamywał donośny, ale wesoły głos Mikołaja, który rozmawiał z dziećmi i ich opiekunami.

Tak jak w poprzednich latach, wizyta Białobrodego i jego towarzyszy została zorganizowana przez limanowski oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. W tym roku sponsorami prezentów dla dzieci byli: Marek Bednarczyk, Piotr Chełmecki, Dariusz Pawlik, Kazimierz Rączkowski, Tadeusz Wardęga, Mirosław Wigura, Sławomir Kalisz, Tomasz Wygoda i Grzegorz Wygoda. Dzięki ich hojności przygotowano 30 paczek z zabawkami i słodkimi upominkami. Część z nich została wręczona 6 grudnia, pozostałe zostaną przekazane dzieciom, które będą przyjęte na oddział w kolejnych dniach.

Tradycyjnie św. Mikołajem był Tadeusz Witecki. W wydarzenie zaangażowali się również uczniowie limanowskich szkół: Maksymilian Wojs ze Szkoły Podstawowej nr 3, Bartłomiej Wygoda ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Anna Wygoda z I Liceum Ogólnokształcącego. Maskotka Hibbiego użyczona została przez firmę ZWC Millano.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękujemy! Dziękujemy również Dyrekcji oraz uczniom Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Świdniku, którzy przekazali na rzecz pacjentów oddział u chorób dzieci artykuły szkolne – czytamy na Stronie Szpitala Powiatowego w Limanowej.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

 

źr.: Szpital Powiatowy w Limanowej

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content