Włodarze Powiatu Limanowskiego otrzymali honorowe tytuły Gazdy i Gaździny

Tegoroczne 39. Dni Gorczańskie w gminie Kamienica tradycyjnie odbywały się w radosnej atmosferze oraz regionalnej oprawie. Dodatkowo wydarzenie to, już po raz kolejny było okazją do nadania wyjątkowych tytułów Gazdy i Gaździny Gminy Kamienica, którymi w tym roku uhonorowani zostali m.in. włodarze Powiatu Limanowskiego.

Udekorowanie symbolami góralskimi osób zasłużonych dla gminy odbyło się pierwszego dnia imprezy.  W tym roku „zapinką bacowską” i tytułem Gazdy został uhonorowany Starosta Limanowski Mieczysław Uryga. Zaszczytny tytuł Gaździny oraz czerwone korale otrzymała Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego Ewa Filipiak.

– Dziękuję za ten zaszczytny tytuł. To dla mnie ogromne wyróżnienie. Cieszę się, że jako Starosta Limanowski mogę współpracować z gminą, wspólnie dążąc do jej promocji i rozwoju. Jako Gazda gminy Kamienica jeszcze bardziej czuję się w obowiązku wspierania jej mieszkańców oraz kontynuowania dobrej relacji z włodarzami Gminy. – poinformował Starosta Limanowski Mieczysław Uryga. – Bycie Góralką zobowiązuje a taki tytuł jeszcze bardziej. Na pewno wspólnie z Gazdą Mieczysławem Urygą i Gaździną Agatą Zięba deklarujemy dobrze w powiecie gazdować oczywiście ze szczególnym uwzględnieniem Gminy Kamienica.  – dodała Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego Ewa Filipiak.

Uhonorowanym gratulowali: Wójt Gminy Kamienicy Władysław Sadowski, Przewodniczący Rady Gminy Hilary Majewski i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Mieczysław Marek. Jak wspomniał podczas tegorocznego wydarzenia Dyrektor GOK pierwszą osobą z samorządu powiatowego, która otrzymała odznaczenie „Gaździny Gminy Kamienica” była wtedy Członek Zarządu Powiatu, a obecnie Wicestarosta Agata Zięba.