Wojciech Włodarczyk odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

25 czerwca w Pałacu Prezydenckim odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe z okazji 40. rocznicy rejestracji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Wśród odznaczonych był  Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Wojciech Włodarczyk.

Wojciech Włodarczyk Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego i jednocześnie Przewodniczący struktur wojewódzkich Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych “Solidarność” został  odznaczy Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, za wybitne zasługi dla przemian demokratycznych w Polsce, za działalność na rzecz rozwoju polskiego rolnictwa, za aktywność społeczną i związkową.

– Dziękuję za służbę dla prawdziwie wolnej, suwerennej, niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej, dla polskiej wsi, dla polskiego rolnictwa – mówił Andrzej Duda. Zaznaczył też, że powstanie NSZZ RI „Solidarność” miało fundamentalne znaczenie dla całego procesu formowania się ruchu „Solidarności”. – Byliście, twardo upominaliście się o swoje i o swoją przynależność i walczyliście o prawa polskiej wsi, polskiego rolnika, o należne mu miejsce w strukturze polskiego społeczeństwa i w państwie – wskazywał Prezydent.

Źródło: Prezydent.pl

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content