Wojewoda Małopolski odwiedził powiat limanowski

przecięcie wstęgi przez wojewodę, posła, starostę, burmistrza, wójta oraz przedstawicieli

Dziś wojewoda małopolski Piotr Ćwik odwiedził powiat limanowski. Wraz z przedstawicielami Zarządu i Rady Powiatu Limanowskiego oraz przedstawicielami lokalnych samorządów uczestniczył w odbiorze dwóch inwestycji drogowych w Jodłowniku i Limanowej, a następnie wziął udział w spotkaniu wójtów i burmistrzów  z terenu powiatu limanowskiego. 

Przed południem wojewoda uczestniczył w odbiorze – przebudowanej drogi powiatowej nr 1632K Kępanów-Tymbark. Inwestycja ta została zrealizowana dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu państwa w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Wartość całkowita zadania to 7 304 120,00 zł. Udział finansowy budżetu państwa wyniósł natomiast 3 mln zł. Pozostały koszt inwestycji został pokryty ze środków własnych powiatu limanowskiego 2 mln 57 tys. 437 zł i gminy Jodłownik 2 mln 246 tys. 683 zł.

Drugim punktem wizyty wojewody na Limanowszczyźnie był most w ciągu ul. Dudka w Limanowej. Został on odbudowany dzięki środkom przyznanym przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego w ramach dotacji z budżetu państwa na odbudowę infrastruktury komunalnej zniszczonej wskutek klęsk żywiołowych.

Ostatnim punktem wizyty był Konwent Wójtów i Burmistrzów zorganizowany w Starostwie Powiatowym w Limanowej. Podczas spotkania podjęto m.in. tematy związane z odbudową infrastruktury zniszczonej w wyniku klęsk żywiołowych, a także regulacją stanu prawnego dróg i założeń Funduszu Dróg Samorządowych.

 

 

GALERIA

 

image_pdfimage_print

Udostępnij