Wrażenia po XXVII Dniach Tymbarku…

Dni Tymbarku uczestnicy turnieju sołectw na scenie

13 lipca w piątek  konferencją poświęconą promocji biografii inż. Józefa Marka, autorstwa Stanisław Wcisło rozpoczęły się tegoroczne Dni Tymbarku.W weekend 14- 15 lipca miały miejsce główne uroczystości, w których udział wzięli m.in. Starosta Limanowski Jan Puchała, Wicestarosta Mieczysław Uryga oraz Radni Powiatowi i zaproszeni gości. XXVII Dni Tymbarku Patronatem Honorowym objął Starosta Limanowski, Jan Puchała.

W piątek odbyła się konferencja poświęcona promocji biografii inż. Józefa Marka. Wydawcą publikacji jest Gmina Tymbark, natomiast druk sfinansowany został przez Firmę Tymbark MWS. Konferencję rozpoczął Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek, który  przywitał zebranych w Bibliotece Publicznej w Tymbarku oraz złożył serdeczne podziękowania Panu Stanisławowi Wcisło, autorowi publikacji. Uroczystość uświetnił występ uczniów Społecznej Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tymbarku.

Impreza w plenerze to część poświęcona najmłodszym, czyli rodzinom z dziećmi. Swój udział miały także panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Podłopienia i Zawadki. Przygotowały one regionalne potrawy według własnej inicjatywy. W sobotę, 14 lipca br. odbyła się też część młodzieżowa, podczas której młodzież prezentowała utwory rozrywkowe.

W dalszej części programu Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek dokonał oficjalnego otwarcia XXVII Dni Tymbarku, witając przybyłe z miast partnerskich delegacje:  Środy  Śląskiej, Gizałek, Stawigudy, Brachstet (Niemcy), Spisskich Vlach (Słowacja), Whaley Bridge (Wielka Brytania). W tej części uroczystości udział wzięli także: Wiesław Janczyk – poseł na Sejm RP, Jan Duda – poseł na Sejm RP, Grzegorz Biedroń – radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Jan Puchała – Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga – Wicestarosta Limanowski, Włodzimierz Zieliński – przedstawiciel Zarządu Firmy Tymbark MWS, radni powiatowi Ewa Filipak i Czesław Kawalec.

O godz. 21.15 wystąpiły gwiazda wieczoru – Mateusza Ziółko z zespołem. Po występie odbył się pokaz sztucznych ogni, a następnie dyskoteką pod gwiazdami w klubowych rytmach poprowadził dj. Dee Push z klubu ENERGY 2000 w Katowicach.

koncert mateusza Ziółko

Niedzielne popołudnie rozpoczął Turniej Sołectw przygotowany przez animatora sportu Wojciecha Tajdusia, w którym udział wzięły 6-osobowe drużyny z 4 sołectw Gminy Tymbark: Podłopienia, Zawadki, Tymbarku i Zamieścia. Wśród wielu konkurencji, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy były m.in. przeciąganie liny, wyścigi w workach, kręgle, strzały na bramkę – konkurs celności czy wyścig z jajkiem. W końcowej klasyfikacji najlepsze okazało się Sołectwo Tymbark, drugie miejsce zajęło Sołectwo Zamieście, trzecie Podłopień, a czwarte Zawadka. Nagrody finansowe w turnieju ufundował Zarząd Powiatu Limanowskiego, natomiast dyplomy i puchary wręczył Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek.

Kolejnym punktem było rozstrzygnięcie konkursu „Piękno wokół nas” oraz wręczenie nagród i wyróżnień dla rolników z terenu Gminy Tymbark. Nie brakowało również atrakcji dla dzieci, dla których przygotowano występ zespołu Wesołe szczurki, trzech barwnych postaci-pluszaków o bardzo dużych gabarytach, charakteryzujących się niezwykłym głosem, wyglądem i uśmiechem od ucha do ucha, które podczas koncertu nie tylko bawiły, ale także uczyły.

Później, o godzinie 19.00 na scenę wkroczyły najzdolniejsze zespoły i soliści z Gminy Tymbark – laureaci tegorocznego XVII Wiosennego Przeglądu Młodych Solistów z Gminy Tymbark oraz Strażacka Orkiestra Dęta Tymbarski Ton.

Gwiazdą wieczoru niedzielnego programu był zespół Turnioki, z kolei na zakończenie programu odbyła się zabawa taneczna w biesiadnych rytmach, które zaserwował zespół LIFT.

gry i zabawy na scenie dla dzieci

Źr./Fot.: www.tymbark.pl