Wstępnie odnotowane straty na drogach Powiatu Limanowskiego

Powódź która w ostatnich dniach dotknęła tereny Powiatu Limanowskiego spowodowała znaczne straty, które widoczne są także w powiatowej infrastrukturze drogowej szczególnie w miejscowościach: Limanowa  rejon ul. Starodworskiej, Koszary, Piekiełko, Wilkowisko, Szyk, Słopnice-Zaświercze, Chyszówki, Słopnice –Zalesie, Młynne-Laskowa.

Szkody te obejmują przede wszystkim zniszczenia  poboczy dróg, zamulenia rowów przydrożnych i przepustów, oberwania korpusów drogowych, podmycia dróg od strony rzeki , czy potoków.   W pierwszej kolejności były prowadzone prace porządkowe związane z przywróceniem przejezdności   na drogach – usuwanie zamuleń , zastoisk kamieni , gałęzi – mówi dyrektor PZD Marek Urbański oraz dodaje , że przez ostanie dwa dni w terenie pracowała specjalna Komisja, która zakończyła właśnie dokumentowanie i i szacowanie strat. Szacunkowe koszty strat będą znane do końca tygodnia.

Raport samorządowy po opadach w Powiecie Limanowskim 18-22.07.2018r. docxb