Już jutro wielka lekcja RKO!

16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, dlatego tego dnia zapraszamy do włączenia się w akację pt.  „Wszyscy obywatele świata mogą uratować życie”. Spotkanie edukacyjne odbędzie się 16 października br. /środa/, o godz. 10.00 na placu przy Komendzie Powiatowej Policji  w Limanowej oraz o godzinie 10.30 na placu przed Komisariatem Policji ul. Piłsudskiego 2 w Mszanie Dolnej.  

Dzięki tego typu akcjom chcemy zaakcentować, jak ważna dla każdego z nas jest wiedza dzięki której, jesteśmy w stanie z powodzeniem udzielić pierwszej pomocy osobie, u której doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Dodatkowo chcemy zwiększyć świadomość, że każdy może nauczyć się RKO. Tegoroczna powiatowa odsłona będzie się nieco różnić od wcześniejszych. Wszyscy uczestnicy będą mieć za zadanie wykonać scenkę udzielenia pierwszej pomocy na fantomie. Polegać będzie na sprawdzenie stanu poszkodowanego, wezwanie pomocy, wykonanie RKO, ułożenie w pozycji bezpiecznej.

W programie zaplanowano również prelekcje dla młodzieży

W zeszłym roku w akcji przeprowadzonej w Zespole Szkół im KEN w Tymbarku i w ZSTI w Mszanie Dolnej wzięło udział 255 osób.

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content