Wszystkie kolory lata na wystawie Sekcji Artystycznej Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej

Od dzisiaj w mini- galerii Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej można zwiedzać wystawę „Forma i sztuka” prezentująca prace oraz rękodzieło artystyczne Sekcji Artystycznej Limanowskiego Uniwersytetu III Wieku.

Wystawa Sekcji Artystycznej LUTW działającej już od trzech lat pod kierunkiem Zofii Stanisz – Zoń nosi tytuł „Forma i sztuka” prezentuje formy swoich wytworów, które zarazem tworzą sztukę. Eksponaty i ich różnorodność są niepowtarzalne – urzekają swoim kunsztem, lekkością i letnim klimatem, a zarazem bogactwem treści.  Zakres tematyczny jak i techniki wykonania dzieł są różnorodne. Koncentrują się one na bogactwie natury w rozkwicie lata, życiu codziennym oraz nieskrępowanej wyobraźni i magii tworzenia.

W okresie pandemii uczestniczki Sekcji Artystycznej wykonywały  swoje prace w domu wg. własnych pomysłów i możliwości  m.in. szydełkowanie, haft, makramy, malowanie obrazów, ozdabianie przedmiotów w różnych technikach itp. Wszystkie można podziwiać na wystawie w galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej. W tym trudnym czasie Sekcja wykonywała także drobne upominki dla członków LUTW np. z okazji świąt. Tutaj każdy próbuje własnych sił w przygodzie ze sztuką. Poznaje nowe techniki, wymienia doświadczenia, odnajduje głęboko w sobie tkwiącą potrzebę wyrażania siebie poprzez sztukę.

Warto podkreślić, że  członkinie Sekcji Artystycznej Limanowskiego Uniwersytetu III Wieku czynnie włączają się w imprezy organizowane przez Powiat Limanowski, jak kiermasze świąteczne bożonarodzeniowe i wielkanocne, zajęcia szkoleniowe dla dzieci.  Swoje prace wielokrotnie prezentowały na wystawach prac w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej w 2019 r. Swoimi ekspozycjami w technice haftu sekcja wzbogaciła też wystawę „W hołdzie Janowi Pawłowi II” z okazji 100  rocznicy Jego urodzin, oraz 27 rocznicy Pontyfikatu. Wystawa miała miejsce w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w październiku 2020 r.

Wystawa „Forma i sztuka” prezentuje prace autorstwa: Marii Florek, Wandy Kowalskiej, Krystyny Kurczab, Józefy Majach, Zofii Stanisz – Zoń, Danuty Wrony oraz Haliny Tokarczyk.

Zachwycające swoim wykonaniem prace artystek LUTW są promocją naszego powiatu, miasta i regionu wraz z całym bogactwem jego kultury i piękna, stanowią inspirację, dzięki, której każdy może odkrywać w sobie ukryte talenty, rozwijać pasję artystyczną.

Jak podkreślają uczestniczki Sekcji Artystycznej Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego wieku, w ich działania doskonale wpisują się słowa utworu „Tolerancja” Stanisława Sojki:

(…) „Życie nie po to jest, by brać,

Życie nie po to, by bezczynnie trwać

I aby żyć siebie  samego trzeba dać”

 

Wystawa będzie dostępna do indywidualnego zwiedzania w dniach od 1 do 28 lipca br. w siedzibie PCIT na Limanowskim Rynku.

 

Serdecznie zapraszamy !

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content