Wyjazdowe posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Limanowskiego

Posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Limanowskiego

17 maja 2022 roku odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Limanowskiego, pod przewodnictwem Pana Kazimierza Jasińskiego – Przewodniczącego Komisji.

Posiedzenie Komisji odbyło się na terenie nadzorowanym przez Nadleśnictwo Limanowa i poświęcone było nadzorowi nad lasami niepaństwowymi prowadzonymi przez Nadleśniczych Nadleśnictwa Limanowa, Stary Sącz oraz Gorczański Park Narodowy.

W trakcie wyjazdu Komisja zatrzymywała się na Zrzutowisku Armii Krajowej „Sójka” na Dzielcu, Przy Krzyżu Partyzanckim pod Mogielicą, gdzie została posadzona sadzonka sosny limby. Następnie omawiane były zasady gospodarowania w lasach na przykładowych powierzchniach trzebieżowych, gdzie wykonywane były zabiegi hodowlane w 2021 i 2022 roku. Komisja była również na Polanie Stumorgowej, największej w beskidzkie wyspowym w leśnictwie Mogielica.

W trakcie posiedzenia Nadleśniczy oraz Dyrektor Gorczańskiego Parku Narodowego przedstawili sprawozdania z wykonywanej działalności. Posiedzenie było okazją do omówienia bieżących spraw z zakresu nadzoru nad gospodarką w lasach niepaństwowych oraz zapoznaniem się z zasadami wykonywania prac leśnych.

W wyjazdowym posiedzeniu wzięli udział: Radny Województwa Małopolskiego Grzegorz Biedroń, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego Józef Pietrzak, Wicestarosta Agata Zięba, członkowie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Limanowskiego:  Stefan Hutek, Lech Nowak, Leszek Pieniążek oraz Jan Więcek Członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego, Dyrektor Regionalny Lasów Państwowych w Krakowie Paweł Szczygieł, Nadleśniczy Nadleśnictwa Limanowa Janusz Krywult, Nadleśniczy Nadleśnictwa Stary Sącz Rafał Tokarz  Dyrektor Gorczańskiego Parku Narodowego Janusz Tomasiewicz, Pracownicy Nadleśnictwa Limanowa oraz Starostwa Powiatowego w Limanowej .