Wyniki powiatowych eliminacji turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”

zdjęcie wszystkich uczestnikówturnieju

12 kwietnia 2023 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej odbył się powiatowy etap eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Zorganizowały go wspólnie: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Limanowej oraz Komenda PSP w Limanowej.

Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach wiekowych tj. szkoły podstawowe (klasy I-IV), szkoły podstawowe (klasy V-VIII) i szkoły ponadpodstawowe. Finał powiatowy składał się z dwóch części tj. części pisemnej zawierającej 25 pytań testowych oraz części ustnej, do której kwalifikowało się pięciu najlepszych uczestników z każdej kategorii wiekowej. Uczestnicy w poszczególnych grupach wiekowych odpowiadali na ten sam zestaw pytań. Ilość zdobytych punktów z części ustnej zdecydowała o kolejności zajętych miejsc i przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV)
1. Miejsce Kalicińska Kalina
2. Miejsce Pala Maciej
3. Miejsce Kaptur Martyna

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V-VIII)
1. Miejsce Bugajski Hubert
2. Miejsce Bielak Dawid
3. Miejsce Piwowarczyk Krzysztof

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe)
1. Miejsce Łabuz Przemysław
2. Miejsce Kaczmarczyk Radosław
3. Miejsce Michalik Alicja

Zwycięzcy pierwszego i drugiego miejsca poszczególnych grup będą reprezentować powiat limanowski na wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
GRATULUJEMY !!!

Nagrody dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe w Limanowej a wszyscy uczestnicy zmagań z wiedzą pożarniczą zostali nagrodzeni upominkami w postaci pamiątkowych dyplomów oraz bonów na Pływalnię Limanowską, które wręczyli Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Przewodniczący Rady Powiatu Józef Pietrzak

info: KP PSP Limanowa