Wyniki VII Biegu Ziemi Limanowskiej

plakat biegu ziemi limanowskiej

Już po raz siódmy,  1 maja na odcinku Limanowa – Stara Wieś odbył się Bieg Ziemi Limanowskiej organizowany przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Ziemia Limanowska we współpracy m.in. z Powiatem Limanowskiem.

Wydarzenie ma na celu uczczenie 100 -lecia odzyskania niepodległości, uczczenie rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II jako promotora wartości chrześcijańskich i aktywnego stylu życia oraz popularyzowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, uczczenie św. Józefa Patrona Świata Pracy oraz Rodzin z racji odpustu parafialnego w Starej Wsi, Integracja w zakresie aktywnego wypoczynku z osobami niepełnosprawnymi, Promocja Powiatu Limanowskiego, Gminy Limanowa, Miasta Limanowa – informują w regulaminie organizatorzy.

W biegu wzięły udział osoby, które ukończyły 18-ty rok oraz młodsi zawodnicy posiadający pisemną zgodą rodziców lub prawnych opiekunów. Zawodnicy zmierzyli się w kilku kategoriach i grupach wiekowych. Ostateczne wyniki prezentują się następująco:
Wyniki OFICJALNE VII BIEG ZIEMI LIMANOWSKIEJ

Patronat nad wydarzeniem objęli:
Wiceminister Finansów Wiesław Janczyk
Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska
Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Grzegorz Biedroń
Starosta Limanowski Jan Puchała
Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan
Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda
Proboszcz Parafii Stara Wieś ks. Prałat Marian Tyrka
Prezes Auto Moto Klub Limanowa Jerzy Budacz

Galeria z wydarzenia już wkrótce. Zapraszamy