Wyróżnieni za zaangażowanie serc i umysłów tworzących Orkiestrę

na zdjęciu Orkiestra Dęta „Echo Gór” z Kasinki Małej otrzymuje wyróżnienie
Orkiestra Dęta „Echo Gór” z Kasinki Małej otrzymała wyróżnienie w siódmej edycji Nagrody Województwa Małopolskiego im. Władysława Orkana. Odebrali go muzycy orkiestry podczas uroczystej gali zorganizowanej 29 stycznia b.r. w Wiejskim Domu Kultury w Mystkowie.

Jury konkursu postanowiło docenić kasinczański zespół muzyków dętych „za całokształt działalności na rzecz kultywowania bogatych tradycji ziemi zagórzańskiej, aktywny udział w wydarzeniach kulturalnych i festiwalach w kraju i za granica, niezwykle bogaty i barwny repertuar, wzorową współpracę międzypokoleniową oraz zaangażowanie wszystkich serc i umysłów tworzących Orkiestrę i jej historię”.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali: Zespół Regionalny „Mystkowianie”, Mirosław Płonka i Teatr Młodych im. Rudolfa Warzechy oraz Szkolny Zespół Pieśni i Tańca „Polany” im. Stanisława Nędzy-Kubińca w Kościelisku. Wyróżnienie trafiło również do Zespołu Regionalnego Górale Łąccy im. Marii Chwalibóg z Łącka.

Wykazujecie Państwo wyjątkową wrażliwość na sprawy naszego regionu – powiedziała podczas uroczystego wręczenia nagród Anna Pieczarka z Zarządu Województwa. W imieniu Zarządu Województwa Małopolskiego serdecznie gratuluję wszystkim laureatom, którzy na co dzień troszczą się o kultywowanie lokalnej twórczości i propagowanie idei regionalizmu. To przesłanie, które towarzyszyło Władysławowi Orkanowi, przyświeca również Państwu.

W uroczystości wzięli udział radni województwa, wiceprzewodnicząca Komisji Kultury SWM Marta Mordarska i wiceprzewodniczący Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki SWM Andrzej Ziobro.

Ustanowiona przez Samorząd Województw Małopolskiego Nagroda im. W. Orkana przyznawana jest nieprzerwanie od 2012 r. za wybitne osiągnięcia w dziedzinie działalności artystycznej i kulturalnej oraz za propagowanie idei regionalizmu.

źr.: UG Mszana Dolna