Wyróżnienia dla działaczy kultury z terenu powiatu limanowskiego

Przyznanie wyróżnień dla działaczy kultury z terenu powiatu limanowskiego- Starosta Limanowski oraz Zarząd i radni powiatu limanowskiego wraz z wyróżnionymi Medalem " Zasłużony dla Powiatu LImanowskiego": Jacek Smaga (Zespół "Limanowianie") ,Stanisława Oleksy, Ks dr Tadeusz Piwowarski, Jakub Puchal, Anna Krywoborodenko; Władysław Raczek, Stanisław Stopa, Józef Tokarczyk, Teofilia Latoś, Aleksander Majerski, Janina Malinowska, Józef Wójtowicz oraz Marian Wójtowicz.

W miniony piątek 21 stycznia, podczas XI Sesji Rady Powiatu Limanowskiego zostały wyróżnione osoby, które w swojej działalności w szczególny sposób przyczyniają się do promowania i dbania o kulturę i tradycję naszego regionu. Na wniosek Zarządu Powiatu Limanowskiego statuetki „Za zasługi dla Powiatu Limanowskiego” otrzymało 18 działaczy kultury.

Zarząd Powiatu Limanowego mając na uwadze dbałość o kulturę, tradycje i zwyczaje naszego regionu postanowił wyróżnić osoby z terenu powiatu limanowskiego, które w swojej działalności w szczególny sposób zasłużyły się dla kultury regionu. Formą uhonorowania było wręczenie przez Starostę Limanowskiego Mieczysława Urygę wraz z Wicestarostą Agatą Zięba i Członkami Zarządu: Wojciechem Włodarczykiem, Józefem Jaworskim i Czesławem Kawalcem  statuetek „Za zasługi dla Powiatu Limanowskiego” dla: Wincentego Curzydło, Grzegorza Czepiela, Mieczysława Franczyka, Ryszarda Gawrona, Małgorzaty Górka, Franciszka Hebda Anny Krywoborodenko, Teofilia Latoś, Aleksandra Majerskiego, Janiny Malinowskiej, Stanisławy Oleksy, Ks dr Tadeusza Piwowarskiego, Jakuba Puchal, Władysława Raczka, Stanisław Stopy, Józefa Tokarczyka, Józefa Wójtowicza oraz Mariana Wójtowicza.

Wyróżnienia dla działaczy kultury z terenu powiatu limanowskiego - Starosta Limanowski oraz Członkowie zarzadu wraz z laureatką wyróżnienia  Wyróżnienia dla działaczy kultury z terenu powiatu limanowskiego - jeden z laureatów podczas przemówienia

Wyróżnienie to jest symbolicznym gestem wdzięczności za lata pracy na rzecz pielęgnowania i rozwijania kultury naszego regionu. Ogromne zamiłowanie do tego co piękne i dawne, wyróżnia Państwa spośród innych mieszkańców powiatu. I chociaż nie jest łatwo we współczesnym świecie, poświęcić się tak tej pasji – Wam to się udało. Budowanie dziedzictwa kultury sprawia, że w pełni zasługujecie na miano jej  ambasadorów. Jestem przekonany, że Wasza praca pozostawi trwały ślad i wzór dla przyszłych pokoleń – mówił podczas wyróżnień Starosta Limanowski.

Wyróżnienia dla działaczy kultury z terenu powiatu limanowskiego - Starosta Limanowski podczas przemówienia

Gratulacje w imieniu Rady złożyła również Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego Ewa Filipiak oraz Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Agnieszka Orzeł.

Wyróżnienia dla działaczy kultury z terenu powiatu limanowskiego - Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego Ewa Filipiak, Józef Jaworski i Wojciech Włodarczyk - członkowie Rady Powiatu oraz radna Agnieszka Orzeł

W imieniu wyróżnionych głos zabrał Józef Wójtowicz. – Chciałbym serdecznie podziękować Państwu, kapitule za dostrzeżenie naszej pracy. Pracujemy, większość z nas w ruchu ludowym, amatorskim, społecznym, bez wynagrodzeń. Pracujemy wytrwale i cieszymy się, że ktoś tę prace dostrzega.

Wyróżnienia dla działaczy kultury z terenu powiatu limanowskiego - statuetki

 

 

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content