Wystawa fotograficzna pt. „Pod znakiem pary i dymu, czyli galicyjskiej kolei czar w obiektywie Piotra Golonki”

W Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej można od 4 października podziwiać wystawę fotograficzną pt. „Pod znakiem pary i dymu, czyli galicyjskiej kolei czar w obiektywie Piotra Golonki”. Wystawa fotograficzna jest kontynuacją wystawy przygotowanej przez Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu i pierwotnie eksponowanej w zabytkowej wieży wodnej w Nowym Targu w roku 2018.

Autorem pięknych wielkoformatowych zdjęć jest Piotr Golonka – pochodzący z Krakowa, jednak związany rodzinnie z powiatem limanowskim, pasjonat romantycznych czasów małopolskiej kolei, który pieszo, z aparatem, przewędrował m.in. całą trasę z Chabówki do Nowego Sącza. Zdjęcia prezentują przemijające piękno starej kolei, urok czasów „pary i dymu” ,które wielu jeszcze pamięta a które wkrótce znikną bezpowrotnie z naszego krajobrazu .

Wystawa będzie prezentowana do 31 października br. Serdecznie zapraszamy!