Wystawa „Smaki regionalnej kuchni” w galerii PCIT

Wystawa w PCIT

Zapraszamy do Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej do obejrzenia wystawy zatytułowanej „Smaki regionalnej kuchni,” która przedstawia rezultaty pracy nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej w międzynarodowym projekcie programu eTwinning.

Głównym celem projektu było promowanie kuchni i tradycji kulinarnej własnego regionu jako ważnego elementu dziedzictwa kulturowego oraz jako atrakcję turystyczną. Przyrządzanie potraw z produktów regionalnych i tradycyjnych oraz wykonywanie innych zadań było dla uczestników okazją do ekspresji twórczej, zdobycia nowych umiejętności zawodowych oraz wiedzy o lokalnej tradycji, historii i kulturze. Dzięki współpracy z krajami partnerskimi uczniowie mogli poznać także tradycyjną kuchnię Francji, Grecji i Chorwacji.

Praca w projekcie była okazją do ekspresji twórczej, odkrywania nowych smaków, poznania ciekawych miejsc i ludzi, których pasją jest pielęgnowanie tradycji.

Zachęcamy do obejrzenia tej „smakowitej wystawy” oraz zainspirowania się nią i odkrywania na nowo, jak smakują regionalne i tradycyjne produkty oraz do odwiedzenia miejsc z nimi związanych.

Wystawa w PCITWystawa w PCIT

Skład zespołu projektowego:
Monika Pasionek, Monika Kowalczyk (nauczyciele języka angielskiego), Joanna Potoniec, Zofia Pławecka, Elżbieta Kita (nauczyciele przedmiotów zawodowych)
Beata Orzeł, Grzegorz Golonka, Karolina Smreczek, Karolina Kutaj, Klaudia Kaptur, Magdalena Kurek, Marzena Hybel, Natalia Dudek, Natalia Leja (uczniowie klasy 2 G), Jarosław Kulig, Szymon Filipiak, Weronika Ubik (uczniowie klasy 3 G2) – Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Julia Dudczyk, Magdalena Krzemińska, Sylwia Kowalska (uczennice klasy 2 F/H), Aneta Pajor, Gabriela Szotkowska, Małgorzata Madoń (uczennice klasy 3 F/H) – Technikum Hotelarskie. W wykonaniu zadań pomagali również uczniowie spoza projektu: Karolina Dudek – klasa 4 B2, Krystian Sułkowski – klasa 3 G2, Amelia Wójcik, Mateusz Dąbrowski – klasa 3 T2, Weronika Piaskowy oraz Wiktoria Mamak- klasa 2 G