X Powiatowy Konkurs „Bezpieczny Internet”

X Powiatowy Konkurs "Bezpieczny Internet"- uczestnicy w trakcie rozwiazwania testu konkursowego

W dobie szybko rozwijającej się technologii komunikacyjno – informacyjnej priorytetowym działaniem społecznym stało się uświadomienie dzieci i młodzieży o licznych niebezpieczeństwach czyhających na nich za szklanym monitorem komputera. Ogromny odsetek młodych ludzi przyznaje, że nie potrafi rozstać się z telefonem komórkowym, dlatego tym bardziej na nas wszystkich ciąży obowiązek profilaktyki ryzykownych zachowań w sieci.

23 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 w Limanowej odbyła się X jubileuszowa edycja Powiatowego Konkursu „BEZPIECZNY INTERNET”. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Starosta Powiatu Limanowskiego – Mieczysław Uryga, Burmistrz Miasta Limanowa – Władysław Bieda oraz Patronat merytoryczny – Komenda Powiatowa Policji w Limanowej.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej z terenu Powiatu Limanowskiego, a jego celem było propagowanie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania
z Internetu, profilaktyka zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży związanych z korzystaniem z Internetu, motywowanie społeczności szkolnych do angażowania się w inicjatywy społeczne propagujące bezpieczeństwo w sieci, a także uświadomienie potrzeby współpracy pomiędzy społecznością szkolną a Policją. Dzięki takim konkursom uzmysławia się dzieciom zagrożenia jakie przynosi nierozważne publikowanie prywatnych treści w sieci – informują organizatorzy.

W konkursie tym wzięło udział 27 uczniów z 14 szkół Powiatu Limanowskiego. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: przewodnicząca – Izabella Sułkowska – Pieczonka – zastępca dyrektora SP nr 2 oraz członkowie: Magdalena Romankiewicz – nauczyciel języka polskiego, Daniel Smoter – nauczyciel informatyki, Dariusz Ciba – sierżant sztabowy Zespołu ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

W trakcie trwania konkursu dla nauczycieli – opiekunów odbyło się szkolenie na temat cyberprzemocy, które poprowadziła Magdalena Zwolińska – Pawlik będąca pracownikiem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Limanowej. W podsumowaniu konkursu udział wzięli Starosta Powiatu Limanowskiego – Mieczysław Uryga, przedstawiciel Urzędu Miasta – Halina Waktor – kierownik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Limanowej – sierżant sztabowy Dariusz Ciba oraz dyrektor szkoły – Wiesław Stanik.

Gratuluję pomysłu organizacji kolejnej już edycji konkursu w naszym powiecie. Zachęca on młodych ludzi do zastanowienia się nad wartościami, ale też zagrożeniami płynącymi z uczestniczenia w wirtualnym świecie. Jubileuszowa edycja konkursu jest okazją do złożenia najlepszych gratulacji oraz życzeń dla nauczycieli i osób zaangażowanych w przygotowanie tego wydarzenia. Niech pomysł ten będzie kontynuowany jak najdłużej, angażując jak największą liczbę uczniów. Uczestnikom gratuluję udziału – każdy z Was jest wygranym, ponieważ cenniejsza od nagrody jest sama wiedza, którą już zdobyliście. Wszystkim raz jeszcze życzę wielu sukcesów i pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym – mówił Starosta Limanowski.

X Powiatowy Konkurs "Bezpieczny Internet"- Starosta Limanowski oraz laureaci konkursu

Oto zwycięzcy:
I miejsce – Kamil Michalik – Szkoła Podstawowa w Pisarzowej

II miejsce – Sebastian Ćwik – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
II miejsce – Adrian Malawski – Szkoła Podstawowa nr 1 w Przyszowej

III miejsce – Hubert Guzik – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej
III miejsce – Wiktor Tokarczyk – Szkoła Podstawowa w Jadamwoli
III miejsce – Wiktor Kuzar – Szkoła Podstawowa w Przyszowej

Gratulujemy obszernej wiedzy i życzymy kolejnych sukcesów.
Konkurs ten odbył się dzięki hojności sponsorów:
Starostwo Powiatu Limanowskiego
Urząd Miasta Limanowa
Volvox
Emiter Sp. J.
Dr Web
Tymbark MWS Sp. Zo.o .Sp .K
F.G.P.H.U. Jackówka
F.H.U. DW GSM Dawid Wójs
Wolimex
F.H.U. Multispan
F.H.U. M-Ogrody

Organizatorami konkursu byli:
p. Izabella Sułkowska – Pieczonka
p. Magdalena Romankiewicz
p. Daniel Smoter
p. Marta Kempny

 

 

 

źr.fot.: materiały nadesłane

image_pdfimage_print

Udostępnij