X Rajd Szlakami Żołnierzy 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK

W dniach 7–9 czerwca 2019 r. odbędzie się X edycja rajdu edukacyjnego „Szlakami Żołnierzy 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK”. Głównymi organizatorami rajdu są Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie i Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „1. Pułk Strzelców Podhalańskich AK”.

Rajd jest adresowany przede wszystkim do młodzieży szkolnej, ale mogą w nim wziąć udział także zainteresowani najnowszą historią Małopolski uczestnicy indywidualni, którzy zostaną podzieleni na samodzielne patrole wykonujące wyznaczone przez organizatorów zadania.

Tegoroczna edycja rajdu odbędzie się w Beskidzie Wyspowym, gdzie funkcjonowały w czasie II wojny światowej struktury Obwodu AK Limanowa oraz działały I oraz II batalion 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK.

Pomimo że większość zadań rajdowych będzie związana właśnie z okresem 1939–1945, uczestnicy poznają także historię powiatu limanowskiego, będą też mieli okazję zapoznać się z walorami turystyczno-przyrodniczymi regionu.

Zgłoszenia uczestników przyjmowane będą do 31 maja 2019 r. pod adresem mailowym dawid.golik@ipn.gov.pl lub pod numerem telefonicznym +48 694 408 134.

Program i zasady X Rajdu_Szlakami 1 PSP AK