Starostwo Powiatowe w Limanowej
34-600 Limanowa

XII edycja Letnich Koncertów Muzyki Organowej w limanowskiej bazylice

Letnie koncerty organowe Limanowa

Już w piątek 12.07.2019  o godz. 18.45 odbędzie się w limanowskiej bazylice, pierwszy z dwóch koncertów, XXII edycji Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej, zatytułowany „Mozart à la polonaise”.

Podczas koncertu Jakub Burzyński – dyrektor zespołu „La Tempesta” postara się udowodnić obecność wpływów polskich w muzyce Mozarta. Jeden z czołowych polskich zespołów muzyki dawnej, założony w 1998 roku w Warszawie zaprezentuje arie i duety w stylu polskim z repertuaru wybitnego austriackiego kompozytora. Podczas koncertu gościnnie wystąpią dwie sopranistki. Pierwsza z nich – Katarzyna Bienias i Marta Mularczyk. Całością dyrygować będzie Jakub Burzyński – śpiewak (kontratenor), teoretyk muzyki i dyrygent. Kierownictwo artystyczne spoczywa w rękach prof. Ireneusza Wyrwy, który jak zawsze poprzez słowo wiążące wprowadzi nas w świat muzyki.

XIX Letnie Koncerty Organowe w Limanowej

źródło: Miasto Limanowa