XIII Zjazd Szkolnych Kół Caritas

4 czerwca 2019 r. w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w  Pasierbcu odbędzie się XIII Zjazd Szkolnych Kół Caritas. Wydarzenie to honorowym patronatem objął m.in. Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Chcemy dziękować Bogu za dobro świadczone przez dzieci i młodzież – wolontariuszy Szkolnych Kołach Caritas naszej diecezji – na rzecz osób ubogich, starszych, niepełnosprawnych i potrzebujących – informują organizatorzy wydarzenia.

W diecezji powołano  222 Szkolne  i trzy  Przedszkolne Koła Caritas, w których działa około 3500 dzieci i młodzieży.

Spotkanie w Pasierbcu będzie formą: promowania Szkolnych Kół Caritas, docenienia dyrekcji tych szkół, które widziały potrzebę powołania SKC, wyrażenia naszej wdzięczności wobec tego, co czynią wolontariusze (statuetka Fructus Caritatis ) oraz zachętą do dalszej wytężonej pracy.

W bieżącym roku wolontariusze włączą się w konkurs „Nasz Patron – nasz wzór” (Działalność Szkolnego Koła Caritas jako owoc nauczania patrona koła – realizacja zadań wynikających z wartości, którym on poświęcił życie). Prace konkursowe będą podsumowaniem działalności SKC w roku szkolnym 2018/2019.