XIV Zlot Zabytkowych Pojazdów w Kasinie Wielkiej i w Nowym Sączu

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza do Miasteczka Galicyjskiego na XIV Zlot Zabytkowych Pojazdów. To wyjątkowe spotkanie kolekcjonerów i miłośników motoryzacji, starych aut, motocykli oraz okazja do rodzinnego wypoczynku. Patronem honorowym wydarzenia jest Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego. Partnerem wydarzenia jest Powiat Limanowski.

Znawców i miłośników starych aut i motocykli, motoryzacyjnych majsterkowiczów, producentów części do pojazdów retro, zapraszamy do udziału w „XIV Zlocie Zabytkowych Pojazdów”, który odbędzie się w dniach 17-18 września 2022 r. Jest to wyjątkowe wydarzenie motoryzacyjne realizowane przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu we współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego i Stowarzyszeniem Miłośników Pojazdów Zabytkowych GALICYA. W programie zaplanowano m.in. ekspozycje pojazdów na terenie Miasteczka Galicyjskiego, paradę ulicami Nowego Sącza oraz rajd indywidualny.
Imprezie towarzyszyć będą konkursy sprawnościowe i tematyczne dla uczestników Zlotu i publiczności.

W tym roku pierwszy dzień zlotu postanowiliśmy załogom nieco urozmaicić i zorganizować rajd. Wyjedziemy z Miasteczka Galicyjskiego, każda drużyna będzie miała określony czas wyjazdu. Będziemy jechać oczywiście zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Pojedziemy do Kasina Ski and Bike Park w Kasinie Wielkiej. Załogi będą mogły trochę ze sobą rywalizować, będzie to forma zabawy dla załóg – mówił pomysłodawca rajdu, Marek Limanówka ze Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Zabytkowych „Galicya”.

– Trasa rajdu będzie atrakcyjna i ciekawa, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału. Najlepsze załogi uczestniczące w rajdzie zostaną nagrodzone. Oczywiście tradycyjna kolumna ulicami miasta także się odbędzie – zapowiada Paweł Tokarz, prezes Stowarzyszenia.

W drugi dzień zlotu, od godz. 10.00 będzie można podziwiać samochody retro oraz wziąć udział w pokazie samochodów na rynku Miasteczka Galicyjskiego. Będą konkursy dla publiczności, pokazy i wiele innych atrakcji, m.in. wybory najatrakcyjniejszego pojazdu retro.

Zapraszamy!

Źródło:Muzeum Okręgowe Nowy Sącz