XV Gorczańskie Spotkanie z Janem Pawłem II w Lubomierzu – Rzekach

Tradycyjnie na „Na Ogrodach” w Lubomierzu – Rzekach odbyło się Gorczańskie Spotkanie z Janem Pawłem II. W tym roku wydarzenie to odbyło się 9 czerwca już po raz 15. Wśród licznie zgromadzonych mieszkańców i gości w spotkaniu wzięli udział  przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Wicestarosta Limanowski Agata Zięba i Radny Powiatowy Bolesław Jania.

Spotkanie rozpoczęła uroczysta msza święta „polowa:,  której przewodniczył ks. dziekan Marek Wójcik, a koncelebrował Proboszcz O. Piotr Głód oraz ks. kapelana Jan Zając O. Marek Andrzejewski, ks. Józef Niedźwiecki. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta OSP z Mszany Górnej, Chór parafialny Jutrzenka oraz Mali muzykanci, pod kierunkiem p. Doroty Wcisło

Uczestnicy udali się również na spacer do słynnej Papieżówki. Gdzie pod pomnikiem przedstawiciele instytucji złożyli wiązanki. W tym samym czasie „Na ogrodach” trwała modlitwa – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Kolejnym punktem spotkania były występy artystyczne. Jako pierwsze na scenie pojawiły się dzieci. Trudno sobie wyobrazić święto ku czci Papieża bez nich, przecież to dzieci właśnie były przez niego szczególnie otoczone troską i miłością. Zespół  Śwarni Lubomiyrzanie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubomierzu działający pod kierunkiem p. Katarzyny Wojtyczki i p. Doroty Wcisło, zaprezentował wzruszający program artystyczny. Pomiędzy górami echem rozbrzmiewały piosenki, napisane specjalnie na tę okazję, przywołujące obraz Ojca Świętego. Program artystyczny został wzbogacony również o taniec. Występ zyskał uznanie zgromadzonych gości i został nagrodzony gromkimi brawami.

źr.fot. UG Mszana Dolna//A.Z