XVI Edycja Powiatowego Konkursu Poezji Księdza Jana Twardowskiego

Blisko 50 uczniów z terenu powiatu limanowskiego zaprezentowało poezję Ks. Jana Twardowskiego podczas XVI Powiatowego Konkursu Poezji ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi…. Wydarzenie miało miejsce 5. marca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele powiatu limanowskiego Starosta Limanowski Mieczysław Uryga i Radna Powiatu Limanowskiego Dorota Stanisławczyk.

Gratuluję wszystkim uczestnikom talentu, odwagi i przepięknej interpretacji prezentowanych wierszy. Podziękowania składam organizatorom, nauczycielom i rodzicom, za przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia, które było nie tylko okazją do sprawdzenia się artystycznego dzieci i młodzieży, ale również do wsłuchania się w wartości zawarte w wierszach ks.Twardowskiego – mówił podczas konkursu Starosta Limanowski.

O wygraną walczyło 48 osób, które oceniało jury w składzie: dr Katarzyna Pławecka pracownik naukowy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Ksiądz Andrzej Wanat Proboszcz parafii w Laskowej, Małgorzata Mikulska Kierownik Sekcji Animacji Kultury Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Konkurs rozstrzygnął się w dwóch kategoriach – grupa młodsza (uczniowie klas IV – VI) i grupa starsza (uczniowie klas VII-VIII oraz III gimnazjum).

Laureaci XVI Powiatowego Konkursu POezji

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami książkowymi, a laureaci również nagrodami rzeczowymi. Uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.

GALERIA

 

image_pdfimage_print

Udostępnij