XVI Gwiaździsty Rajd Szlakami Świętego Jana Pawła II

Uczestnicy Rajdu z dyrektprem szkoły na wspólnym zdjeciu

Tradycyjnie, na początku czerwca młodzież wyruszyła na trasy Gwiaździstego Rajdu Szlakami Świętego Jana Pawła II. W tym roku odbyła się jego XVI edycja, w której udział wzięli uczniowie ze szkół z terenu powiatu limanowskiego. Rajd przebiegał szlakami papieskimi, trasami jedno i wielodniowymi w Beskidzie Wyspowym, Gorcach, Beskidzie Sądeckim. Organizatorem wydarzenia był m.in. Powiat Limanowski, który reprezentowała Justyna Tokarczyk Dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości.

Dzisiaj tj. 8 czerwca w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej odbyło się podsumowanie XVI Rajdu Szlakami Świętego Jana Pawła II. O godz. 10.00 Msze św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Jana Pawła II odprawił i homilię wygłosił ks. kanonik Stanisław Wojcieszak. Po zakończeniu Mszy Św. przedstawiciele instytucji i uczestnicy Rajdu dokonali uroczystego posadzenia Dębu Niepodległości na placu przy ZSTiO. Dąb ufundowany przez uczestników XVI Gwiaździstego Rajdu Szlakami Świętego Jana Pawła II został posadzony jako pamiątka dla uczczenia 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach zaborów i dla upamiętnienia Józefa Piłsudskiego – Dowódcy I Brygady Legionów w czasie Bitwy pod Limanową 2 – 12 grudnia 1914 roku. Na zakończenie drużyny otrzymały dyplomy i publikacje za udział w Konkursach. Nagrody dla uczestników ufundował m.in. Powiat Limanowski.

posadenie Dębu Niepodległosci na placu przy ZSTiO

Celem rajdu było uczczenie rocznicy przejazdu przez Limanową Ojca Świętego Jana Pawła II, poznawanie nauczania Świętego Jana Pawła II oraz historii regionu, kultury i przyrody, a także wspólny wypoczynek w górach.

Organizatorami imprezy byli: Powiat Limanowski, Miasto Limanowa, Gmina Limanowa, Nadleśnictwo w Limanowej, Parafia Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, Fundacja Szlaki Papieskie, PTTK o/Limanowa, GOPR Oddział Limanowa, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Limanowa.

Galeria na FACEBOOKU