XX Powiatowe Zawody Sportowo – Obronne Harnaś 2019

6 czerwca w Tymbarku odbyły się XX Powiatowe Zawody Sportowo – Obronne uczniów klas wojskowych, szkół średnich i gimnazjów „HARNAŚ – 2019″.

Celem zawodów jest popularyzacja sportów obronnych i strzelectwa sportowego, podnoszenie poziomu sprawności fizycznej, poznanie walorów krajoznawczych Beskidu Wyspowego, rozwijanie współpracy i współzawodnictwa klas o profilu wojskowym, młodzieży szkół średnich powiatu limanowskiego a także Organizacji Społeczno-Wychowawczych „Strzelec”.

Powiatowe Zawody Sportowo-Obronne p.k. „Harnaś-2018” otworzyła Dyrektor Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku Jolanta Dunikowska – Wszołek. Następnie odbyły się zawody, w których uczestniczyły drużyny 3 – osobowe w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców, reprezentujące szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Rywalizacja odbywała się na 4 – kilometrowym torze przeszkód, w czasie pokonywania którego zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami udzielenia pomocy przedmedycznej, sprawnym posługiwaniem się środkami chemicznej ochrony osobistej, celnymi rzutami granatem. Część toru należało pokonać czołgając się oraz wspinając po linie. Należało również wykazać się „celnym okiem” na strzelnicy. Na koniec uczestnicy musieli przeprawić się przez rzekę za pomocą pontonu. By dotrzeć do mety, uczestnicy musieli jeszcze pokonać tzw. „koordynacyjne opony”. Łącznie na starcie stanęło aż 36 zespołów, w tym drużyna ze Spisskich Vlachów na Słowacji.

WYNIKI XX POWIATOWYCH ZAWODÓW SPORTOWO