XX Powiatowy Przegląd Kolędniczy „Zagrojcie ta Turoniowi” w Mszanie Górnej

Już XX edycja Powiatowego Przeglądu Kolędniczego „Zagrojcie ta Turoniowi” odbyła się w miniony weekend  w szkole podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej. Wśród zaproszonych gości w wydarzeniu brali udział przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego Ewa Filipiak, Wicestarosta Limanowski Agata Zięba, Członkowie Zarządu: Józef Jaworski i Czesław Kawalec oraz Radni Powiatu: Bolesław Jania, Stanisław Nieczarowski, Agnieszka Orzeł, Jan Puchała i Artur Żaba,  a także przebywający na delegacji w naszym powiecie Wicestarosta zaprzyjaźnionego Powiatu Polkowickiego Krzysztof Nester.

– Przegląd Grup Kolędniczych to już tradycja naszego regionu. Cieszę się, że tak wiele osób w różnym wieku, z różnych gmin powiatu bierze udział w występach kolędniczych, przyczyniając się tym samym do promowania naszej tradycji i kultury. Występy zostały zaprezentowane na bardzo wysokim poziomie o czym świadczy ocena komisji. Gratuluję wszystkim uczestnikom udziału oraz życzę kolejnych sukcesów – mówił Starosta Limanowski.

Przedstawiciele Powiatu Limanowskiego i Gminy Mszana Dolna wraz z Wicestarostą partnerskiego Powiatu Polkowickiego

W Przeglądzie wzięło udział 30 grup kolędniczych, w tym 11 grup dziecięcych, 6 młodzieżowych i 13 grup dorosłych. Występy lokalnych artystów oceniała Komisja w składzie: dr  hab.   Stanisław Węglarz  – etnolog, mgr Benedykt Kafel – etnograf i Piotr Lulek – regionalista, muzyk.

 PRZYZNANE MIEJSCA – WYNIKI PRZEGLADU

GALERIA

image_pdfimage_print

Udostępnij