XXV RAJD GÓRSKI im. JÓZEFA STANISZEWSKIEGO

Uczestnicy rajdu staniszewksiego

Końcówka września dla uczniów klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana oznacza tylko jedno: Rajd Górski im. Józefa Staniszewskiego. W tym roku ta impreza turystyczna odbyła się po raz 25. Kumulacja rocznika w klasach pierwszych spowodowała, że ilość chętnych do wzięcia udziału w imprezie była wyjątkowa duża. W efekcie na trasy rajdowe wyruszyło prawie 250 osób. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski.

Rajd jest imprezą, która ma na celu popularyzację turystyki wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie postaw przyjaznych środowisku przyrodniczemu oraz poznawaniu walorów krajoznawczych Beskidów. Ważna rolę odgrywa integracja młodzieży, która dopiero rozpoczyna naukę w liceum. Tegoroczny rajd miał ogromny zasięg terytorialny. Młodzież wędrowała  szlakami położonymi w obrębie Gorców, Pienin, Beskidu Sądeckiego, Beskidu Wyspowego, a nawet Beskidu Orawsko-Podhalańskiego.

Pogoda w tym roku była wyjątkowo piękna. Słońce i wysoka temperatura spowodowały, że wszyscy w komplecie i dobrych humorach dotarli do mety i wzięli udział w zakończeniu Rajdu, w trakcie którego rozegrano kilka konkursów i  wręczono wiele nagród. Ich zakup był możliwy dzięki hojności sponsorów imprezy, a byli nimi Starostwo Powiatowe w Limanowej i Urząd Miasta Limanowa. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy – informuje I LO w Limanowej – Dziękujemy również opiekunom drużyn, którzy razem z młodzieżą uczestniczyli w rajdzie. Osobne podziękowania kierujemy w stronę przewodników górskich, którzy nie tylko dbali o to, aby wszyscy cali i zdrowi trafili do schronisk, ale dzięki swojej wiedzy przyczynili się do lepszego poznania przez młodzież walorów naszych pięknych Beskidów.

Wyniki konkursów.

KONKURS NA NAJLEPSZĄ KLASĘ RAJDOWĄ
1 miejsce – klasa 1CG
2 miejsce – klasa 1EP

KONKURS NA NAJLEPSZĄ NAZWĘ KLASY RAJDOWEJ
1 miejsce – Endorfiny Orkana (klasa 1EP)
2 miejsce – 100 twarzy grzybiarzy (klasa 1BP)
3 miejsce – Sreberka Bogusia (klasa 1AG)

KONKURS NA NAJGŁUPSZĄ, NAJBARDZIEJ ABSURDALNĄ RZECZ, KTÓRĄ KTOŚ WZIĄŁ NA RAJD
1 miejsce – Niezatapialna cewka elektromagnetyczna z obciążnikiem (klasa 1CG)
2 miejsce – Kratka wentylacyjna (klasa 1EP)
3 miejsce – Szkatułka z zębami mlecznymi (klasa 1AG)

KONKURS KRAJOZNAWCZY
Przyznano 7 równorzędnych nagród za zajęcie 1 miejsca.
Nagrodzeni: Jakub Wątroba (klasa 1DP), Kamila Jantas (klasa 1BP), Bartłomiej Juszczak (klasa 1EP), Karolina Sułkowska (klasa 1AG), Franciszek Wrona (klasa 1CG), Szymon Nowak i Przemysław Orzeł (klasa 1AP)

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content