Starostwo Powiatowe w Limanowej
34-600 Limanowa

XXVI Rajd Szlakiem Legionów Polskich na ziemi Limanowskiej

Rajd Szlakiem Legionów Polskich, Tymbark 2019

W dniach 26 – 27 września miłośnicy historii oraz sportu będą mieli okazję wziąć udział w trzydniowym rajdzie turystycznym „Szlakiem Legionów Polskich”. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę i mogą w nim uczestniczyć młodzież szkół podstawowych i średnich oraz  organizacji pro-obronnych. Zgłoszenia należy dokonać na załączonych kartach do  dnia 25 września 2019 r. Drużyny wyruszają na trasę z punktu wyjścia przy LDK Limanowa godz. 10.00.

Trasa rajdu będzie przebiegać przez miejscowości: Limanowa, Jabłoniec, Golców, Tokoń – Słopnice Górne (26.09.19) oraz Słopnice – Zaświercze,  Łopień – Tymbark (27.09.19).  27 września w Internacie Zespołu Szkół im. KEN nastąpi Zakończenie Rajdu.

Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci żołnierzy poległych w walkach na ziemi limanowskiej, popularyzacja turystyki i krajoznawstwa wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży oraz rozwijanie współpracy międzyszkolnej.

W skład drużyn może wchodzić 5 osób oraz jeden opiekun zaakceptowany przez dyr. szkoły. Opiekunowie drużyn nie biorą udziału w zawodach. Ponoszą oni również pełną odpowiedzialność za drużynę i za  jej ekwipunek (odpowiedni ubiór, obuwie zastępcze, apteczka, mapa, kompas itp.). Jedna osoba może być opiekunem dla 10 osób. Wpisowe, w kwocie 15 zł od uczestnika, należy wpłacić przekazem pocztowym lub osobiście na adres: INTERNAT ZESPOŁU SZKÓŁ im KEN, 34-650 Tymbark 348, z dopiskiem „Rajd Szlakiem Legionów”. Opiekunowie są zwolnieni z opłaty wpisowego.

Organizatorzy rajdu zadbali o świadczenia i nagrody dla uczestników: dyplom uczestnictwa dla każdej drużyn, puchary i upominki dla najlepszych drużyn i zwycięzców konkursów, ciepły posiłek w każdy dzień rajdu oraz bezpłatne noclegi w Szkole w Słopnicach Górnych.

Poniżej udostępniamy kartę zgłoszenia uczestników do pobrania .

Zapraszamy do udziału!

źródło: UG Tymbark