Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

„Z kolędą na ustach” – spotkanie integracyjne DPS w Mszanie Dolnej

dzieci przebrane w stroje regionalne śpiewają kolędy

16 stycznia br. odbyło się spotkanie integracyjne Domu Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej. Wydarzenie, pod hasłem „Z kolędą na ustach”, było okazją do wspólnego kolędowania oraz złożenia sobie noworocznych życzeń.

W spotkaniu udział wzięli liczni przedstawiciele powiatu: Starosta Limanowski Jan Puchała, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Franciszek Dziedzina, Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga, członkowie Zarządu Powiatu Agata Zięba i Jan Więcek oraz Radny Powiatu Limanowskiego i członek Komisji ds. Pomocy Społecznej Czesław Kawalec i Dyrektor PCPR w Limanowej Monika Nawalaniec wraz ze swoim zastępcą Wandą Marek.

Wśród grona gości wymienić należy również księży proboszczów tutejszej parafii: ks. Jerzego Raźnego i ks. Tadeusza Mrowca jak i liczną grupę dyrektorów zaprzyjaźnionych dps-ów wraz z mieszkańcami.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania wszystkich zaproszonych gości oraz złożenia świąteczno – noworocznych życzeń przez Dyrektor DPS w Mszanie Dolnej Małgorzatę Łukasik. Następnie głos zabrał Starosta Limanowski Jan Puchała. Odczytano również list od posła Ziemi Limanowskiej, Wiceministra Finansów Wiesława Janczyka.

starosta limanowski przemawia do zgromadzonych

zdjęcie widowni klaszczącej i śmiejącej się

Dalszą częścią spotkania była wspólna zabawa, przebiegająca w miłej i rodzinnej atmosferze. Dla mieszkańców DPS w Mszanie Dolnej przewidziane zostały liczne konkursy z nagrodami. Całość wydarzenia uświetnił występ dzieci z Zespołu Szkoły i Przedszkola im. Jana Pawła II w Łostówce oraz zespołu muzycznego Gospel z Mszany Dolnej.

widok na radnych powiatu limanowskiego siedzacych na widowni

Imprezę wsparli: Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Dolnej, Agata Spyrka, TZMO, Apteka Vita i Rodzinna, Andrzej Łopata, Barbara Matlęga oraz firmy SALAMI, MARKAM, BZOMEX, TZMO i Complex.

Autor : E.Czech/Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości