Z kolędą u Matki Boskiej Jasnogórskiej

W niedzielę, 9 stycznia b.r., Orkiestra Dęta „Echo Gór” z Kasinki Małej odbyła pielgrzymkę do Częstochowy. Zagórzanie wyruszyli w stronę Jasnej Góry wczesnym rankiem, by pomodlić się w murach Klasztoru OO. Paulinów.

Muzycy mieli zaszczyt zagrać przed samym obrazem Czarnej Madonny, do której zwrócili się ze swoimi intencjami. Jedną z głównych próśb skierowanych ku Jasnogórskiej Pani była tego dnia prośba o błogosławieństwo i łaski dla całej orkiestry z okazji 110-lecia jej istnienia.
W tak wyjątkowym miejscu kolędy wielbiące Dzieciątko Jezus zabrzmiały niezwykle uroczyście.
„Echo Gór” dało krótki koncert kolęd znanych każdemu Polakowi, jak i tych wywodzących się typowo z rodzimego regionu orkiestry, dzięki czemu słuchacze zgromadzeni wokół mogli poczuć unikalną harmonię charakterystyczną dla nut zagórzańskich – wspomina kapelmistrz.
Choć przyjeżdżamy na Jasną Górę dość często, to przyznajemy, że każda wizyta u Czarnej Madonny jest dla nas wyjątkowa. Atmosfera tego miejsca i możliwość zagrania przed wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej przyciąga jak magnez i sprawia, że chce się wracać natychmiast po wyjeździe – dodają kasinczanie.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content