Starostwo Powiatowe w Limanowej
34-600 Limanowa

Z kroniki policyjnej

kronika policyjna - książka

Jak poinformowała mł.asp. Jolanta Mól Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej –Wczoraj około godz. 23:00 w miejscowości Rupniów policjanci podjęci pościg na pojazdem marki Seat Leon, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna zignorował jadący za nim radiowóz na sygnałach i podjął próbę ucieczki. Pościg nie trwał długo, gdyż 19-latek na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i doprowadził do wywrócenia się pojazdu. Na szczęście kierujący i podróżujący z nim pasażer nie doznali obrażeń. Policjanci ustalili, że mężczyzna był trzeźwy, a uciekał ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania. Samochód pożyczył od kolegi, który jako właściciel pojazdu został ukarany za dopuszczenie do kierowania pojazdem osobę bez prawa jazdy. 19-latek odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji drogowej oraz za niezatrzymanie do kontroli, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.