Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

Z kroniki policyjnej … działania „Trzeźwy poranek”

Kronika policyjna

10 września 2018 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej przeprowadzili akcję pn. „Trzeźwy poranek”. Działania te ukierunkowane były na skontrolowanie maksymalnej liczby kierowców i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
Policjanci łącznie przebadali ponad 200 kierujących. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi. O godz. 6:25 w Limanowej na ul. Kościuszki funkcjonariusze zatrzymali 51-letniego kierującego samochodem marki Iveco. Mężczyzna miał 0,4 promila alkoholu w organizmie. O godz. 7:00 w miejscowości Jurków policjanci zatrzymali kobietę która kierował pojazdem marki Renault Laguna. 41-letnia mieszkanka powiatu nowotarskiego była nietrzeźwa – badanie wykazało 0,8 promila. Oboje stracili prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.