Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

Z kroniki policyjnej. Ostatni weekend na drogach Limanowszczyzny!

W miniony weekend na drogach powiatu limanowskiego doszło do 12 kolizji drogowych – informuje mł.asp. Jolanta Mól Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej, jak wskazuje – Najczęstszą przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w niedzielę 5 sierpnia o godz. 17:00 w miejscowości Młyńczyska, gdzie 27-letni kierujący pojazdem marki Ford Focus nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia czołowego z kierującym pojazdem marki Renault Clio. W wyniku zdarzenia 4 osoby zostały zabrane do szpitala (kierujący i pasażerowie z Renault Clio). Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Kierujący byli trzeźwi, a sprawca został ukarany mandatem.

Natomiast w niedzielę 5 sierpnia  policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. O godz. 12:40 w Limanowej na ul.  J. Marka policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 29-letniego kierującego samochodem marki Fiat Seicento, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo  jazdy. O godz. 23:40 policjanci z Mszany Dolnej zatrzymali 17-letniego kierującego motorowerem, u którego stężenie alkoholu w organizmie wyniosło 0,6 promila. Sprawą nietrzeźwych kierujących zajmie się teraz Sąd.

źródło; KPP Limanowa