Za nami IV Kiermasz Bożonarodzeniowy w Powiecie Limanowskim

22 grudnia 2023 r.

Mnóstwo pozytywnych, przedświątecznych emocji dostarczył mieszkańcom oraz Gościom Powiatu Limanowskiego IV Kiermasz Bożonarodzeniowy w Powiecie Limanowskim, który 21 grudnia br. miał miejsce na limanowskim rynku.

W godzinach od 10:00 do 15:00 dostępne były stoiska lokalnych producentów, rzemieślników oraz wytwórców oferujące naturalne produkty regionalne, tradycyjne potrawy świąteczne, ręcznie wykonane ozdoby oraz zestawy upominkowe tworzone z pasją i sercem. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko partnera kiermaszu – Nadleśnictwa Limanowa oferujące „dary lasu”, czyli m.in.: gałązki świerkowe, szyszki i gałązki jemioły. Rozlosowano również piękne świąteczne choinki. Nadleśnictwo Limanowa zapewniło również food truck „Dobre z Lasu”, gdzie można było za darmo spróbować  przekąski „prosto z lasu”: burgery z dzika i bigos oraz pierogi z kapustą i grzybami, herbatę zimową i tradycyjny barszcz.

Przedświąteczne wydarzenie na rynku w Limanowej otworzył Starosta Limanowski Mieczysław Uryga wspólnie z Członkami Zarządu Powiatu Limanowskiego Józefem Jaworskim oraz Wojciechem Włodarczykiem. Złożyli oni gościom i wszystkim obecnym na bożonarodzeniowym spotkaniu świąteczno – noworoczne życzenia.

 

Zachętą do wspólnego kolędowania była wizyta grupy kolędniczej uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej. Muzyka, barwne przebrania oraz prezentacja zwyczajów związanych z tradycją kolędowania w naszym regionie spotkały się z ogromnym uznaniem i ciepłą reakcją uczestników kiermaszu.

Kiermasz był również okazją do podsumowania IV Powiatowego Konkursu na Ozdobę Choinkową z Motywem Regionalnym, które odbyło się w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej. W spotkaniu uczestniczył Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, który dokonał wręczenia nagród oraz wyróżnień dla zwycięzców. Starosta pogratulował wszystkim utalentowanym mieszkańcom naszego powiatu, którzy biorąc udział w konkursie, pielęgnują tradycje zdobienia świątecznej choinki.  Więcej o Powiatowym Konkursie na Ozdobę Choinkową i jego wynikach można przeczytać w artykule publikowanym TUTAJ.

Producentom, wytwórcom i rzemieślnikom z naszego regionu, a także współorganizatorom i partnerom wydarzenia, jak również wszystkim jego uczestnikom serdecznie dziękujemy za wsparcie, a także prawdziwie świąteczną atmosferę, którą mogliśmy razem dzielić podczas IV Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Powiecie Limanowskim.

 

Zapraszamy do obejrzenia FOTOGALERII

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content