Za nami kolejna edycja Święta Zawodów w ZSTiO w Limanowej

Święto zawodów ZSTiO w Limanowej; listopad 2019 - widok hali ZSTiO oraz uczestnicy wydarzenia

27 listopada w limanowskim Mechaniku odbyła się kolejna edycja Święta Zawodów.  To doroczne wydarzenie ma na cel pomoc, uczniom ostatnich klas szkoły podstawowej w wyborze dalszej ścieżki edukacji, a w dalszej perspektywie – kariery zawodowej. Swoje stoiska wraz z ofertę edukacyjną  dla klas ósmych szkół podstawowych z powiatu limanowskiego,  zaprezentowały szkoły: ZSTiO z Limanowej, ZS Nr 1 z Limanowej, ZS im. KEN z Tymbarku, ZSP z Mszany Dolnej, ZST-I z Mszany Dolnej.

Po godzinie 9:00 w hali ZSTiO w Limanowej uroczyście otworzono Święto Zawodów 2019. Na uroczystość kształcenia zawodowego w powiecie limanowskim  do Mechanika przybyli :   Urszula Nowogórska Poseł na Sejm RP, Wiesław Janczyk  Poseł na Sejm RP, Mieczysław Uryga Starosta Limanowski, Wojciech Włodarczyk członek zarządu powiatu limanowskiego, Jan Skrzekut Wójt Gminy Limanowa oraz Joanna Rudek dyrektor ZS Nr 1 w Limanowej, Jolanta Dunikowska – Wszołek dyrektor ZS im. KEN  w Tymbarku, a także wychowawcy, opiekunowie i dyrektorzy szkół podstawowych.

Święto zawodów ZSTiO w Limanowej 2019

W ramach tegorocznego  Święta Zawodów miało miejsce istotne wydarzenie – Zespół Szkół Technicznychi Ogólnokształcących w Limanowej podpisał umowę o współpracy z TOURON Dystrybucja. Uroczystego aktu podpisania umowy dokonał dyrektor ZSTiO Stanisław Wąsik , a także Jacek Duniec dyrektor oddziału Kraków TAURON Dystrybucja. W ramach współpracy TAURON Dystrybucja będzie finansować zakupy do pracowni elektrycznych , a także wspierać szkołę w rozwój branży elektrycznej.

Święto zawodów ZSTiO w Limanowej 2019

Młodzież  biorąca udział w Święcie Zawodów mogła zapoznać się z bogatym  wyposażeniem pracowni w ZSTiO oraz ze specjalistycznym sprzętem wykorzystywanym do codziennej pracy przez pracowników TAURON Dystrybucja. W Święcie Zawodów wzięło udział blisko 800 uczniów szkół podstawowych. Patronat honorowy sprawował Mieczysław Uryga starosta limanowski. Patronatem medialnym imprezę objęli limanowa.in, RDN Nowy Sącz, TV 28, Ziemia Limanowska.

 

Święto zawodów ZSTiO w Limanowej 2019 Święto zawodów ZSTiO w Limanowej 2019

Święto zawodów ZSTiO w Limanowej 2019 Święto zawodów ZSTiO w Limanowej 2019

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content