Za nami pierwsze wrześniowe spotkanie w ramach akcji „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego”

W piątek 2 września br. na rynku w Limanowej odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego”.

Gospodyniami pierwszych wrześniowych „Regionalnych Smaków” były Panie z Koła Gospodyń Lipowe (gm. Limanowa).

Stoisko promocyjne KGW, które można było odwiedzać dziś od  godziny 9:00 do 13:00 oferowało naturalne przysmaki ,w tym: rożne rodzaje przetworów owocowych – dżemów, soków, ponadto  duży wybór suszonych ziół – m.in. z czarnego bzu, lipy, mięty, krwawnika i dziurawca – idealnych do przyrządzania zdrowych, aromatycznych naparów, jak również  masła i smalec. Do nabycia były również ozdoby oraz  rękodzieło artystyczne.

Dzisiejsze piątkowe wydarzenie po raz kolejny zgromadziło Limanowian , mieszkańców powiatu oraz gości. Obecni byli także: Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga, Przewodniczący Rady Powiatu Józef Pierzak oraz Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego – Józef Jaworski.

Dziękujemy gospodyniom Koła Gospodyń Lipowe oraz wszystkim uczestnikom spotkania, które po raz kolejny raz pomogło odkrywać bogactwo regionalnej kuchni, tradycyjne produkty i rzemiosło.

Zapraszamy już 9 września na kolejną odsłonę kulinarnej akcji!