34-600 Limanowa

tel: 18 33 37 800

Za nami Silesia O-Cup (XVII Limanowa Cup)– bieg sportowy na orientację

SILESIA O-CUP (XVII LIMANOWA CUP) ZA NAMI – orientacja sportowa

W dniach 28-30.06.2019. w Bytomiu, Katowicach, Chorzowie i Tarnowskich Górach rozegrane zostały Międzynarodowe Zawody w Biegu na Orientację ”Silesia O-Cup” – XVII Limanowa Cup. Wzięło w nich udział prawie 400 zawodników z kilkunastu krajów m.in.: z Australii, Brazylii, Portugalii, Francji, Kanady, Belgii, Niemiec, Czech, Finlandii, Słowacji, Łotwy, Rumunii, Rosji, Izraela, Ukrainy oraz Polski.
Bieg średniodystansowy, czyli I etap zmagań (prolog) rozpoczął rywalizację w 33 kategoriach wiekowych. W gronie Elity najlepiej spisali się: Małgorzata Pachnik (Iwiny) oraz Karol Galicz (Warszawa).
W kolejnych dniach zawodów na uczestników czekały również biegi – dopołudniowy bieg sprinterski w Katowicach (strefa kultury i Spodek), który dostarczył wielu emocji. Po kilku godzinach przerwy odbył się popołudniowy bieg średniodystansowy do przepięknego Parku Śląskiego. Ten bieg był chyba największą atrakcją tegorocznych zawodów organizowanych przez UKS Patria Młynne (klub z Małopolski).
Ostatniego dnia nastąpiła zmiana lokalizacji imprezy – uczestnicy ścigali się tym razem niedaleko Tarnowskich Gór w świetnych dla biegaczy terenach wokół Rezerwatu Segiet.
Jeśli chodzi o rezultaty to w kategorii Elity Damskiej  – wygrała Małgorzata Szeliga , a w gronie Elity Męskiej zwyciężył Tomasz Jurczyk ze Sparty Czyżowice.
Znakomicie spisali się także zawodnicy Patrii Młynne zwyciężając aż w trzech kategoriach:
w kategorii juniorek świetne spisała się Klaudia Zelek. Przez kolejne trzy etapy udało jej się utrzymać przewagę z I etapu i pierwsze zwycięstwo podopiecznych Witolda Sochackiego. Dramatycznie przebiegała rywalizacja w kategorii M10, w której Antoni Bałaziński (Patria) stoczył walkę z kolegą z Komety Gliwice. Ostatecznie zawodnik Patrii wygrywa tę rywalizację, ale z zaledwie kilkudziesięciosekundową przewagą.

W kategorii K10N pewne zwycięstwo we wszystkich czterech biegach odniosła Julita Mordarska. Na drugim miejscu zawody ukończyła także zawodniczka Patrii Anna Juszczak (także zawodniczka Patrii). 4 miejsce w kategorii K18 dla Małgorzaty Sroka, a na 6 pozycji Silesię O-Cup ukończyli Oskar Mordarski i Małgorzata Fitrzyk.
Za rok Limanowa Cup wraca do Małopolski. Wkrótce poznamy teren i termin tych zawodów.

źródło: UG Limanowa