Za nami XI Festiwal Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej!

W dniach 3 -4 sierpnia podczas dorocznego Festiwalu Śliwki Miodu i Sera na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne i grupy teatralne z terenu Gminy Laskowa. Oprócz dobrej muzyki nie zabrakło sportowych emocji oraz okazji do skosztowania pysznych przysmaków regionalnej kuchni, przygotowanych przez lokalne Koła Gospodyń.  Z ramienia Powiatu Limanowskiego w wydarzeniu udział wzięli: Członkowie Zarządu Powiatu: Wojciech Włodarczyk, Józef Jaworski i Czesław Kawalec oraz Radna Powiatowa: Dorota Stanisławczyk.

Pierwszego dnia na scenie w Laskowej wystąpiła Sylwia Zelek – utalentowana wokalistka pochodząca ze Żmiącej, która swoim śpiewem wprowadziła wszystkich uczestników w świat Anny German. Zabawę taneczną prowadził DJ WOJTEK producent programów „Złota Godzina”, oraz „Hot Mix” w Radio RMF FM w latach 90-tych. Obok sceny rozegrano natomiast turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Laskowa, pomiędzy: Samorządowcami, pracownikami Firmy Muniak z terenu Gminy Laskowa, Oldbojami z Laskowej i Oldbojami z Ujanowic . Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zdobyła drużyna Oldbojów z Laskowej.

XI Festiwal Śliwki, Miodu i Sera w laskowej 2019

W niedzielę – drugiego dnia festiwalu wystąpił z recitalem kabaretowym Andrzej Grabowski. Ogłoszono również wyniki konkursu kulinarnego. Do udziału w nim zgłosiło się w tym roku aż 29 wystawców z 34 potrawami. Swoim śpiewem  porwały publiczność do zabawy najpierw Roksana Węgiel – zwyciężczyni programu „The Voice Kids” oraz 16. Konkursu Piosenki dla Eurowizji Dzieci, a po niej gwiazda wieczoru – Anna Wyszkoni, która razem z zespołem „Łzy” stworzyła wiele przebojów takich jak m.in.: „Agnieszka już dawno…” czy „Oczy szeroko zamknięte”, a teraz z sukcesami rozwija swoją karierę solową, już z czterema własnymi  albumami na koncie.

Zwieńczeniem imprezy było widowisko pirotechniczne – pokaz sztucznych ogni.

XI Festiwal Śliwki, Miodu i Sera w laskowej 2019 Zwieńczeniem imprezy było widowisko pirotechniczne - pokaz sztucznych ogni. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio RDN oraz portal GlebiaSmaku.pl Dziękujemy organizatorom i uczestnikom i oczywiście zapraszamy za rok na kolejny Festiwal Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej.

źródło: UG Laskowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content