Zaduszki Strażackie w Gminie Tymbark

Starosta Limanowski wraz z członkami Tymbarskiego Tonu podczas mszy św

Listopad to miesiąc zadumy i refleksji, dlatego w sposób szczególny wspominamy i modlimy się za dusze naszych najbliższych. O zmarłych nie zapomnieli także strażacy – druhowie z gminy Tymbark, którzy 3 listopada br. licznie zebrali się w Kościele Parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku, aby po raz trzeci uczestniczyć w Zaduszkach Strażackich. W spotkaniu wziął udział Starosta Limanowski Jan Puchała.

Uroczystą mszę św. w intencji zmarłych sprawował ksiądz Grzegorz Sroka, Kapelan Strażaków Powiatu Brzeskiego i ksiądz Stanisław Kaczka, Kapelan Strażaków Powiatu Limanowskiego. W homilii ksiądz Grzegorz mówił o potrzebie nieustannej modlitwy za zmarłych i o tajemnicy śmierci, w zrozumieniu której pomaga wiara w Jezusa Chrystusa.

poczet sztandarowy w kosciele parafialnym w tymbarku podczas mszy św.

W Zaduszkach Strażackich uczestniczyli członkowie i poczty sztandarowe z OSP Jodłownik, OSP Krasne Lasocice, OSP Szyk, OSP Wilkowisko, OSP Słopnice Górne, OSP Piekiełko, OSP Podłopień, OSP Zawadka i OSP Tymbark oraz Strażacka Orkiestra Dęta „Tymbarski Ton”.

Podobnie jak rok temu Zaduszki Strażackie obejmują cały powiat i wczoraj  odbyły się także w Kościele św. Maksymiliana Kolbe w Zalesiu dla gminy Kamienica i Łukowica. Kolejne odbędą się w dniu 17 listopada w Kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu – dla gminy Laskowa, Limanowa i miasta Limanowa oraz w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej- dla gminy i miasta Mszana Dolna oraz Niedźwiedzia.

Zaduszki Strażackie były dobrą okazją aby „spłacić koleżeński dług” i objąć modlitwą zmarłych druhów, którzy potrzebują naszej pomocy w osiągnięciu życia wiecznego oraz aby wyrazić swoją pamięć i przyjaźń tym, którzy już odeszli.

 

GALERIA

 

źr./fot.: tymbark.in

image_pdfimage_print

Udostępnij