Zagórzańska Msza św. ze szczególną niespodzianką

Zagórzańska Msza Świeta - informacja

31 lipca 2022 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Orkiestra Dęta SAMI SWOI z Kasinki Małej – Zagródca.

Po Mszy św., na placu przed kościołem, na regionalnym kiermaszu będzie można nabyć produkty lokalne: rękodzieło, miody i produkty pszczele, regionalne sery i pierniki ozdobne. Członkowie orkiestry wystąpią z krótkim programem artystycznym.

Zachęcamy wszystkich Zagórzan biorących udział w tej Mszy św. do ubrania się w zagórzański strój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia. Będzie to forma popularyzacji naszej kultury i tradycji.

Zagórzańskie Msze św. są odprawiane cyklicznie, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 14.00 – w okresie od kwietnia do września w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej, a od października do marca w kościele parafialnym w Lubomierzu. Udział w wydarzeniu jest również okazją do podziwiania pięknych wnętrz zabytkowych świątyni.

Zapraszamy do udziału w tych Mszach św. wszystkich Zagórzan, gości i turystów odwiedzających Zagórzańskie Dziedziny!

Tym razem mamy dla Was dodatkową niespodziankę – po Eucharystii, ok. godz. 15.30, spotkamy się na przysiółku Wydarte w Kasinie Wielkiej – tam zwiedzimy Autorską Galerię Sztuki Stanisława Dobrowolskiego HOŁD KARPATOM.

źródło: UG Mszana Dolna

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content