Zagórzańska Msza święta w maju

28 maja 2023 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Zespół Łętowianie.

Po Mszy św., na placu przed kościołem, członkowie Zespołu wystąpią z krótkim programem artystycznym, a podczas kiermaszu regionalnego będzie można nabyć produkty lokalne.

Organizatorzy zachęcają wszystkich Zagórzan biorących udział w tej Mszy św. do ubrania się w zagórzański strój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia, jako forma popularyzacji zagórzańskiej kultury i tradycji.

Zagórzańskie Msze św. są odprawiane cyklicznie, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 14.00 – w okresie od kwietnia do września w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej, a od października do marca w kościele parafialnym w Lubomierzu.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest również okazją do podziwiania pięknych wnętrz zabytkowej  świątyni.

Zapraszamy do udziału w Mszach św. wszystkich Zagórzan, gości i turystów odwiedzających Zagórzańskie Dziedziny!