Zagórzańska Msza Święta odbędzie się w Kasinie Wielkiej

W niedzielę 28 sierpnia 2022 r., o godzinie 14.00, w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

Oprawę muzyczną podczas Liturgii zapewni Zespół Łętowianie. Po Mszy św., na placu przed kościołem członkowie zespołu wystąpią z krótkim programem artystycznym. Z uwagi na inne wydarzenia w regionie, wyjątkowo w tym dniu nie będzie okolicznościowego kiermaszu produktów lokalnych. Pamiątki  i produkty regionalne oraz miód i produkty pszczele, a także serki prosto od rolnika można będzie nabyć przed lub po Zagórzańskiej Mszy św. w Lubomierzu. Partnerów i kreatorów Zagórzańskich Dziedzin spotkać będzie można podczas „Niedzieli z Gorczańskim Parkiem Narodowym” na polanie Trusiówka, na przysiółku Rzeki.

Organizatorzy zachęcają wszystkich Zagórzan biorących udział w Mszy św. w Kasinie Wielkiej do ubrania się w zagórzański strój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia. Jest to forma popularyzacji naszej kultury i tradycji.

Zagórzańskie Msze św. są odprawiane cyklicznie, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 14.00 – w okresie od kwietnia do września w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej, a od października do marca w kościele parafialnym w Lubomierzu. Udział w wydarzeniu jest również okazją do podziwiania pięknych wnętrz zabytkowych świątyni.

Zapraszamy do udziału w tych Mszach św. wszystkich Zagórzan, gości i turystów odwiedzających Zagórzańskie Dziedziny! Współorganizatorami wydarzenia są: Sołectwo Kasina Wielka i Zespół Łętowianie.